CEYBL U13 Děčín

O víkendu  14-15.1.  jsme se zúčastnili třetího turnaje CEYBL, tentokrát v Děčíně.

Odehráli jsme 5 těžkých zápasů, které nám přinesly jedno vybojované vítězství o 5 bodů s polským soupeřem ze Zielone Góry. V dalších zápasech jsme tvrdě narazili na agresivitu a rychlost a to především v obraně. Zejména Děčín, ale tentokrát i Brandýs nás dostávali pod velký tlak s kterým jsme si často nevěděli vůbec rady a míče jsme jim vlastně jen odevzdávali. Výsledkem byly dvě prohry o 25 a skoro o 60 bodů.

Naopak velmi dobrý výkon jsme podali v zápase s německými kouzelníky HAKRO a prohráli jsme jen rozdílem 17ti bodů.

V posledním zápase jsme uhráli pěkný výsledek s polským vítězem celého turnaje – Žary. Bylo to však zkreslené, tím, že soupeř 2/3 utkání šetřil své největší opory.

Velkým pozitivem celého víkendu bylo opětovné porovnání se s družstvy, která jsou herně kousek před námi a i přesto jsme v určitých fázích zápasů schopni s nimi hrát vyrovnaně. Pokud se nasazení z těchto zápasů promítne do našeho nasazení v trénincích, můžeme se těmto družstvům herně začít přibližovat.