CEYBL U13

Od pátku 21.10. od něděli jsme se zúčastnili turnaje CEYBL v České Třebové. Hned první zápas proti vítězi turnaje Hakro Merlins z Německa byl pro naše kluky tvrdou srážkou s realitou. Soupeř byl ve všem rychlejší, agresivnější, přesnější.. My než jsme se rozkoukali – šli tři, čtyři protivníci, buď sami do koše, nebo na jednoho našeho obránce. No, byl to kolotoč, asi jako Slavia – Sparta o dva dny později…

Druhý zápas s Pískem byl z naší strany podobný. Takže to vypadalo na hrůzostrašný turnaj…

V sobotu ale jakoby za Dubeč nastoupilo úplně jiné družstvo. Najednou jsme s velmi dobrými Poláky (Krono Žary – celkově druzí po prohře v prodloužení s Merlins) vyhráli poločas. Byli jsme mnohem agresivnější, méně vyjukaní, rychlejší. Sice nás Poláci nakonec porazili o 14 bodů, ale kluky bylo třeba pochválit za úplně jiný přístup a hlavně jsme si vyzkoušeli, že basket hrát umíme a dá se hrát s každým!

Ve večerní utkání s Trnavou jsme konečně (alespoň na papíře) nastupovali jako favorité a po celý průběh jsme vedli a i když soupeř v závěru mocně dotahoval, vítězství jsme uhájili. Zápas byl však silně ovlivněn zraněním Edy v první čtvrtině, který pak již do turnaje nezasáhl a hlavně v klíčové koncovce nám jeho přehled na hřišti chyběl. O to cennější bylo, že kluci výhru vybojovali i bez něho.

V poslední nedělním zápase proti celkově třetímu Děčínu jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu a nebýt slabších cca čtyř minut ve druhé čtvrtině – hráli bychom zcela vyrovnané utkání. Byla z toho velmi „přijatelná“ porážka o 9 bodů.

Na závěr je tedy třeba poděkovat klukům za zlepšující se výkony. Turnaj ukázal, že umíme stejně věcí, jako ta nejlepší družstva- jen je aplikujeme v utkáních o kousek pomaleji a celkově hrajeme v poněkud menší intenzitě a s menší agresivitou. Ale když chceme – jde to soupeřit i se špičkou. Jen je tak třeba přistupovat i k tréninkům a půjdeme nahoru nejen herně, ale i výsledkově.

Radek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *