KOLOVÍKEND 2017

Předposlední květnový víkend jsme opět vyrazili na, dnes již snad mohu napsat, tradiční kolovíkend. Po roce jsme se sešli zase v horské chatě HUBERT, kde se nám minulý rok tak líbilo.

Po pátečním příjezdu děti objevili pro sebe obrovskou zábavu. Začali se bavit prací. Pomáhali správcovi chaty nakládat a vykládat nařezané dřevo do vozíku a pak do připravených stanoviští. Odměnou jim bylo svezení na čtyřkolce. A protože dříví bylo na celou další zimu, tak jim tato zábava vydržela celý víkend v době volna.

V sobotu jsme vyrazili s chutí překonat délku tratě z minulého roku. Chtěli jsme dojet až na Jizerku, ale bohužel chladné počasí nám to nedovolilo. I tak jsme se oprotí loňskému roku zlepšili a ujeli jsme krásných 45 kilometrů s několika táhlími stoupáními. Děti ukázali, že mají natrénováno a že by se mohli měřit s daleko staršími. Nejmladším účastníkům Kubovi a Edíkovi bylo ještě jen 5 roků.

Po sobotním výletu děti, jak jsem již psal, se šli bavit prací a my dospělí zase trochu odpočinout. K večeru Iva a Zuzka začali připravovat pro děti noční bojovku. Protože se některé děti vloni dost báli, tak zvolili jemnější variantu a tak děti se bavili až moc. Přiští rok na ně budeme muset pustit té hrůzy o něco více.

V neděli nám vysvitlo sluníčko a hned bylo o dost veseleji, došlo nakonec i na jízdu v krátkém tričku. Tento den jsme měli kratší trasu, zato jsme si ji zpestřili výjezdem na dvě rozhledny, Slovanku a Královku. Na Královce byl konec naší cyklojízdy, tak si děti mohli vyhrát na krásném hřišti, který byl i v podzemí.

Kolovíkend se nám vydařil, dojeli jsme všichni ve zdraví a s novými zážitky. A tak se už těšíme na příští rok.

Krásné fotky pořídil Aleš a můžete si je prohlídnout ve FOTOGALERIE 06/07

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *