Národní festival U12 2022

Kluci kategorie mladších minižáků se zúčastnilo Národního festivalu v Ostravě. Postupně ve skupině porazilo Plzeň (65:22), Ostravu (47:32) a Zlín (64:54) a tím pádem se dostalo do semifinále, kde jsme narazili na družstvo Chomutova, kluci podali skvělý kolektivní výkon a vyhráli (59:38). V neděli tedy nás čekalo finále a to opět s domácím teamem Snakes Ostrava. Bohužel nás finále nezastihlo v naší střelecké formě a od začátku jsme se trápili z hodně zataženou obranou soupeře. Do poslední čtvrtiny jsme šli se ztrátou 17 bodů a zdálo, že o výsledků je rozhodnuto. Přesto kluci zabojovali a dotáhli to až na rozdíl pouhých 5 bodů dvě minuty před koncem. Štěstí stálo ale tento den více u domácích a tak jsme prohráli 34:41. I tak je druhé místo obrovský úspěch pro Dubečský basketbal a doufám, že kluci půjdou takto dál. Individuální úspěch také získal Eda W., který byl nominovaný mezi nejlepších pět hráčů turnaje.