TURNAJ BRANDÝS N.L. 2019

První červnový víkend jsme se zúčastnili turnaje v Brandýse nad Labem v kategorii U11 pro ročníky 2008 a mladší. V této kategorii bylo na turnaji 12 družstev rozdělených do 4 skupin.

Ve skupině na nás čekali Čelákovice a Trutnov. První zápas s Čelákovicemi jsme hráli v pátek od 16 hodin a bohužel si vybrala daň doprava, protože kvůli kolonám na dálnici jsme byli rádi, že jsme začali v 11. Na dálnici zůstali viset naše posili z Jižních supů, kteří dorazili až na poslední čtvrtinu.

Zápas jsme začali vlažně, přesně tak jak se kluci rozcvičovali. Soupeř na nás vlítl a za chvilku bylo po zápase. Na Čelákovicích bylo vidět, že mají už spolu něco odehráno a také že se nestali mistry ČR v U11 MIX zadarmo. Prohru o necelých 40 (27:63) jsme museli hodit za hlavu a pořádně vyspat na další zápasy v sobotu.

V sobotu jsme nejdříve hráli s Trutnovem o to, kdo postoupí do play off. Tentokrát naši kluci nenechali nic na náhodě, od začátku soupeře válcovali a tentokrát jsme slavili my, výhrou 54:9.

Čekalo nás po obědě čtvrtfinále s německým teamem BSW Sixers. Do zápasu jsme nakročili správnou nohou, od začátku jsme si udržovali vedení a v půlce poslední čtvrtky jsme vedli o 6 bodů. Bohužel jsme pak přestali proměňovat jasné příležitosti, několikrát hodili míč do autu, takže z toho bylo prodloužení. V něm se hrálo o zlatý bod, na začátku jsme měli míč v držení, bohužel jsme míč hodili do autu. Soupeř byl pak následně faulován a proměnil druhý trestný hod, takže tím naše cesta za medailí skončila. Prohráli jsme 31:32.

Ve skupině o 5-8 místo jsme pak nejdříve s přehledem porazili polský TK Basket Stryków v poměru 56:16 a v posledním zápase s BK Brandýs n.L. v boji o celkové páté místo domácí celek 34:23.

Turnaj nám ukázal, že náš team má svoji kvalitu, ale také hodně práce před sebou, abychom se mohli měřit s těmi úplně nejlepšími.