U11 vybojovala stříbro na Festivalu ČR

O prodlouženém víkendu 27.5-30.5 se v Ostravě uskutečnil MR a Festival ČR U11 a naši borci získali stříbrné medaile! Upřímně asi nikdo z nás nečekal takový úspěch před začátkem sezóny. Vždyť řada kluků hraje basketbal krátce a jsou to pro ně první soutěžní zápasy. Vlastně Festival byl pro kluky vyvrcholením ale i odměnou za vydařenou sezonou v pražském přeboru. V Ostravě nešlo jen o basketbal, kluci navštívili například ZOO nebo cukrárnu s donaty. V tom je výhoda kolektivního sportu, vytvoření a stmelování dobré party :-). V základní skupině jsme postupně porazili Kbely 43:14, Tygry Brno 54:27, Havířov 44:34, Třinec 69:30 a postoupili jsme z prvního místa. Finále se odehrálo v prvoligové hale Tatran, kde diváci a rodiče s bubny vytvořili parádní atmosféru. A právě možná malé zkušenosti našich kluků s velkým prostorem, přemotivovanost a tíha role favorita proti Sokolu Pražskému (poslední 2 zápasy jsme vyhráli) vedla k obratu ve skóre až v poslední čtvrtině, kdy soupeř zaslouženě zápas otočil a vyhrál o 6 bodů 34:28. Pláč a smutek byly na místě, ale i takové zápasy k životu patří a kluky posouvají dále. Děkujeme rodičům za parádní atmosféru a podporu v průběhu celého turnaje.

Trenér Richard Beneš