VÍTĚZSTVÍ V PRAŽSKÉM PŘEBORU U11 3×3

V neděli 24.3.2019 jsme slavně zvítězili v pražském přeboru družstev v soutěži 3 na 3. V této soutěži jsme startovali již po čtvrté a po loňském 4 místě jsme si konečně odvezli zlaté medaile.

Pro náš malý klub z okraje Prahy je to velký úspěch. V soutěži startovalo 29 týmů, složených z kluků nebo holek. A včera hrálo systémem playoff posledních 8 družstev.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na holky z basketbalové školy Praha a byla to velká bitva. Po čtyřech hracích obdobích bylo skore 4:4 (hraje se 6 šestin a každé  období se boduje:2 body za vítězství a jeden za remízu, každý hráč může nastoupit jen ve 3 obdobích) V pátém období nás výrazně poškodil rozhodčí, který špatně spočítal koše a místo našich dvou bodů nám zbyl jeden a bylo skóre 5:5 a my šli do posledního období s tím, že musíme vyhrát proti lepší trojici, s kterou jsme do té doby neuhráli ani bod. Soupeř nám odskočil hned zkraje o dva koše a zdálo se, že náš zlatý sen nám utíká mezi prsty. Naštěstí kluci zabojovali a srovnali. Potom zase holky nás zatlačily a vedly o dva koše, ale kluci se opět nevzdali a Vojta v poslední vteřině vyrovnal a šlo se do prodloužení. Tam jsme již dost unaveným holkám nedali šanci a postoupili do semifinále.

V něm jsme narazili na kluky z Radotína, s kterými máme v soutěži U11 pozitivní bilanci a zápasy v pohodě vyhráváme. Tady ale nešlo o žádnou procházku rájem, ale o lítí boj. Po 4 obdobích opět skóre 4:4, ale na rozdíl od čtvrtfinále jsme si již poslední dvě období pohlídali a vyhráli 8:4. V tomto zápase dal dva důležité koše Eda, které nám zajistili dva body, a to i přesto že byl o tři roky mladší nežli soupeři.

Ve finále jsme hráli s kluky z basketbalové školy Praha, kteří nás v soutěži U11 dvakrát porazili. Naše první squadra přehrávala soupeře, který si pošetřil své lepší hráče do druhé, a vyhrála vše své minizápasy. Naší druhé lajně byl přidělen velmi těžký úkol a to ubránit jednoho z nejlepších hráčů této kategorie. V jejím prvním období jsme hledali, kdo ho bude bránit. Ve druhém si kluci vyzkoušeli, že to jde (přeci jen byl jednoruký) a nakonec Jáchym rozhodl a nedovolil mu v tom posledním rozhodujícím dát koš. Vše korunoval Kuba, který dal vítězný koš v poslední šestině a tím nám zajistil vítězství 8:4.

Nejdůležitějším článkem našeho teamu byl Filip B., přes kterého se hodně hrálo a pomohl nám zvítězit. Přesto každý hráč, který nastoupil v této soutěži, se podílel na dosažení tohoto skvělého výsledku.

Byli to: Matěj B., Matěj CH., Oliver, Michal, Vojta, Filip B., Filip N., Wilda, Eda, Dominik, Kuba a Jáchym.

V červnu si na dnu přeborníků přijdeme vyzvednout zlaté medaile i pohár.

2 komentářů