PP U12 5.-6.10.2019

O víkendu nám začala soutěž pražského přeboru kategorie U12, který jsme hostili v naší tělocvičně v Dubči.

Hned první zápas náš čekal jeden z favoritů této kategorie nejen v Praze. Přijela BA Sparta Praha, její kluci již při vstupu do tělocvičny budili respekt svojí výškou. K této výšce přidali i basketbalový um, naši kluci i když bojovali, tak si nedokázali poradit s vyšším soupeřem a prohráli velkým rozdílem 32:106.

Další družstvo, které proti nám nastoupilo bylo SK Velká Ohrada, s tímto protivníkem jsme si zahráli několikrát již loni na Šmoulince, kdy jsme proti němu nastupovali s ročníky 2009 a 2010. Tentokrát Ohrada pocítila i sílu našich kluků ročníku 2008 a tak jsme vyhráli 84:18

V neděli náš čekal už jeden zápas s NBK, které se spojilo pro tuto sezonu s Tygrama. Za NBK nastoupilo vlastně jen družstvo „B“ a podle toho to i dopadlo, vyhráli jsme po přesvědčivém výsledku 97:5.

Turnaj nám potvrdil, že je zatím velký rozdíl mezi teamy v Praze. My máme hodně daleko k výkonům Sparty a naopak jsme schopní porazit velkým rozdílem další družstva. Naší velkou zbraní je rychlý protiútok, v zápase se Spartou se projevili velké slabiny v obraně, na kterých musíme zapracovat. Po posledním kvalifikačním turnaji pravděpodobně postoupíme do finálové skupiny, kde bude hrát nejlepších 6 družstev v Praze, takže to bude hodně o tom, abychom se snažili postupně přibližovat čtyřce, co skončila loni před námi (USK, Sparta, Sokol Pražský a Tygři). Bude to o velkém nasazené v tréninku, tak abychom byli schopní konkurovat.