Národní festival U13 2022

Kluci se o prodlouženém víkendu 13.-15.5.2022 zúčastnili národního festivalu U13 v Pelhřimově. Už začátek turnaje byl pro nás výzvou, protože jsme hráli v pátek od 8:30 s domácím Pelhřimovem, takže nás čekal brzký ranní odjezd z Dubče. Naštěstí D1 byla tentokrát k nám vlídná a všichni jsme se dopravili včas na místo. A i díky tomu, že jsme byli po ránu více probraní nežli domácí, tak jsme zvítězili 63:34. Po necelých dvou hodinách nás čekal další zápas, tentokrát s Podolím Brno. I když jsme na rozdíl od soupeře již jeden zápas měli v nohách, tak jsme po boji zvítězili 58:51 a postoupili do čtvrtfinále. V něm jsme v sobotu dopoledne nastoupili proti Královským sokolům z Hradce Králové. Od začátku jsme měli navrch a vyhráli jsme 67:49 a tím pádem jsme si zajistili postup do semifinále, kde nás čekali sokoli ze Sokola Pražského, s kterým se potkáváme v Pražském přeboru. Bohužel ani tentokrát jsme je neporazili, i když naší bojovností jsme se drželi dlouho na dostřel, ještě 5 minut před koncem to bylo o čtyři body. Konečný výsledek nakonec byl 49:67 pro soupeře. Po zápase šli kluci unavené tělo zregenerovat do bazénu a vířivky a užili si tam spousta zábavy. Snad právě proto jsme v nedělním zápase měli na konci s Vlky ze Žďáru nad Sázavou více sil, vyhráli jsme 70:61. Tím pádem kluci získali bronzovou medaili a zakončili tak úspěšnou sezonu.

Stránky festivalu https://festival.bkpelhrimov.cz/