TURNAJ_U10_KBELY

V sobotu 18.6. jsme se zúčastnili turnaje kategorie U10, pořádaného Sokolem Kbely. Hrálo se na antukových hřištích a protože nám počasí přálo, tak jsme si užili basketu pod širým nebem. Turnaje měl 5 účastníků, krom nás pořadatele ze Sokola Kbely,  BŠ Praha, BLK Slavia Praha a BC Wizzards Praha. Hrálo se systémem každý s každým a nakonec ještě první dvě družstva hrála o zlato a třetí a čtvrté a bronz.

Sokol Kbely – Sokol Dubeč
24 – 19

Proti druhému celku pražského přeboru U11 a účastníkovy MČR jsme odehráli vyrovnané utkání. Bylo ještě vidět, že se kluci rovnají s antukou a novými spoluhráči. Neproměnili jsme pár šoupáků a to nás stálo vítězství.

Sokol Dubeč – BLK Slavia
12 – 23

Nejméně povedené utkání na turnaji, kluci se chovali jako pravý gentlemani, nabízeli holkám míče, volnou cestu do koše a protože jejich dvě nejlepší hráčky se nerozpakovali nabízené dárky využít, tak jsme utrpěli prohru pro nás s nejvyšším rozdílem.

BC Wizzards – Sokol Dubeč
20 -38

Nejslabší účastník turnaje s námi držel krok celé 3 čtvrtiny, v té poslední jsme si ale udělali ze hřiště střelnici a nastříleli celkově 38 bodů.

Sokol Dubeč – BŠ Praha
18 – 19

Proti vítězovi posledních ročníků U11 v Praze a na MČR 2016 jsme začali v první čtvrtině dost bojácně, přesto jsme ji prohráli jen o 5 bodů, v dalších dvou čtvrtinách narůstalo skore v náš prospěch a tak rozhodla poslední čtvrtina, kde soupeř rozhodl 5 body v koncovce a vyhrál tím pádem o jediný bod.

BLK Slavia -Sokol Dubeč
25 – 28

V posledním utkání jsme opět narazili na holky ze Slavie. Tentokrát jsme už věděli do čeho jdeme, ubránili jsme jejich dvě nejlepší hráčky a přetlačili jsme holky pod oběma koši. A tak jsme se mohli radovat z prvního poháru za umístění na bedně. Doufám, že ne posledního 🙂

20160618_162058Krom 3 místa jsme také na turnaji měli jeden individuální úspěch Tonda Sláma se stal králem střelců ze všech hráčů a hráček na turnaji.

Během turnaje jsme rotovali všechny hráče, což při 8 minutách hrubého času na čtvrtinu a 14 hráčích byl docela oříšek.  I tak jsme se snažili, aby všichni měli stejnou minutáž a to bez 20160618_162429ohledu na výsledek utkání.  Družstvo bylo doplněné kluky z Jižních Supů, s kterými jsme navázali spolupráci pro příští sezony. Přesto nebylo při zápasech vidět, kdo od kud je, všichni kluci táhli za jeden provaz, bojovali, fandili si, pomáhali, mezi zápasy si zahráli fotbal a vytvořili skvělou partu.

Děkuji všem našim příznivcům za skvělé povzbuzování a těším se na další zápasy v příští sezoně.

Jeden komentář